© Foto: Magnus Nordstrand / Styling: Live Berg

De aanpassingen van de binnenhuisarchitect hebben het huis van Tåsen groter en lichter gemaakt

Omringd door oude fruitbomen en stadstuinen in een buitenwijk van Oslo vind je dit appartement. Het is ingericht met een prettige esthetiek, waarin Scandinavische en Japanse elementen samenkomen.

  • Met een baby in huis begint de dag vroeg, en we houden allebei heel erg van de sfeer in huis als de zon net op is, zeggen Lene E. Nygård en Martin Aspaas.

Voor kersverse ouders van een meisje draait het leven natuurlijk om het leren kennen van je nieuwe rol, dus het is goed dat de verbouwing van een van de twee verdiepingen van het appartement in elk geval klaar is.

Het tuinappartement van 150 m2 uit 1925 in een buitenwijk van Oslo wordt omringd door groen en staat in een buurt die past bij een gezin met een kind.

Stedelijke harmonie

  • Beide verdiepingen hebben toegang tot een ruime, weelderige tuin met appelbomen en bessenstruiken. De buurt is fijn en heeft een mooie balans tussen rust en de nabijheid van de stad, zegt het stel, dat eerder in een bovenwoning in het centrum van Oslo woonde en het fijn vindt dat het stadsleven nog steeds op loopafstand is.

De slaapkamer ligt op de benedenverdieping, de woonkamer, eethoek en keuken zijn boven, waar zich ook de voordeur bevindt. Op die manier is er een natuurlijke afscheiding tussen het sociale en meer private deel van het huis. Toen Lene en Martin de woning kochten, had de bovenverdieping meerdere kamers en een aparte keuken. Dat verstoorde de flow en zorgde ervoor dat de verdieping kleiner en donkerder oogde dan nu.

  • We wilden graag een opener, sociale en functionele indeling, plus betere bergruimte, vertellen ze.

Ze namen contact op met interieurarchitect Renate Alexandersen van Alex Ark, die veel ervaring heeft met verbouwingen.

  • We vonden Renates eerdere projecten geweldig en zijn ook heel blij met de samenwerking. Ze heeft een supergoed oog voor mooie, slimme oplossingen, en het eindresultaat is echt haar verdienste. Renate heeft ons ook in contact gebracht met meubelmaker Jonatan Balsys van Yuugen en aannemer Hübner Bygg, die haar ideeën en die van onszelf prachtig hebben gerealiseerd.

Lees het hele artikel

Een goede flow

De bovenverdieping wordt gedefinieerd door een grote open ruimte van ongeveer 75 m2 met een keuken, eethoek en zithoek.

  • Op de plek waar nu de keuken is, was eerst een slaapkamer met een muur naar de eethoek. We hebben de muur doorgebroken en de keuken verplaatst, vertellen Martin en Lene.

Links van de open ruimte ligt een aparte zitkamer, en een grote opening tussen beide ruimtes zorgt voor een goede flow. De keuken ligt een treetje hoger, zodat er leidingen en verwarming in de vloer konden worden gelegd.

  • De verhoging is dus niet alleen iets esthetisch, maar vormt wel een mooie natuurlijke afscheiding met de rest van de ruimte, zegt het stel.

Ze wijzen ook op het cassetteplafond – een vernieuwing die origineel aandoet en associaties oproept met Japanse architectuur. Het plafond moest worden geëgaliseerd en akoestisch worden geïsoleerd, en Renate stelde voor om het meteen een visuele lift te geven in de vorm van een raster met eikenhouten lijsten.

  • Het plafond en de keuze om een van de wanden met strobehang te bekleden, maken het interieur bijzonder en dynamisch.

Japandi-functionalisme

Een andere favoriet is het geribbelde glas in de scheidingswanden en kasten in de keuken. De massief eiken kasten zijn ontworpen door Renate en uitgevoerd door Jonatan Balsys. Het interieur is geïnspireerd door de Japandi-stijl, die de nadruk op strakke lijnen, ambachtelijkheid, pure materialen en gedempte kleuren van de Scandinavische en Japanse esthetiek combineert.

  • Net als veel andere mensen hebben wij een voorliefde voor Scandinavisch en Japans design, maar we vonden het vooral belangrijk om het interieur aan te passen aan de woning. We hebben maar weinig meubels meegenomen uit ons vorige huis, vertellen Martin en Lene.

De vorm en functies van de ruimtes en het daglicht hebben het meubilair bepaald – ze zijn niet uitgegaan van wat ze al hadden. Met de grote open ruimte als middelpunt is het huis een mooie basis voor het gezinsleven in de komende jaren.

En hopelijk houdt het stel ook nog tijd over voor hun favoriete bezigheden: lekker eten, wijn en hardlopen – in volgorde van prioriteit!

Lees het hele artikel