Toen Lili en Rhys voor hun nieuwbouwvilla op het eiland Amager bij Kopenhagen een nieuwe keuken zochten, wilde Lili in eerste instantie een standaardkeuken die ze haar eigen draai kon geven. Maar het lukte niet om voor hun budget haar droomkeuken te vinden. Ze zocht niet naar iets specifieks, maar niets wat ze tegenkwam, voelde goed.
– We gingen kijken bij bedrijven die keukenfronten maken, en toen ik de Frame-fronten van Reform zag, wist ik gewoon dat ik ze moest hebben, vertelt ze.
Een robuuste kookwerkplaats
De oplossing werd een combinatie van Ikea-kastjes met fronten in donker eikenhout van Reform en een keukenblad van onderhoudsarm Corian. Zo kan Lili naar hartenlust koken zonder voorzichtig te hoeven zijn.
– De keuken is niet ontworpen voor de show, maar als mijn kookwerkplaats. Ik kom uit Vietnam en ben dol op koken – vooral Vietnamees eten en wokgerechten, die op hoog vuur worden bereid en waarbij je een goede afzuiging nodig hebt, vertelt ze.
De perfecte oplossing
De keuken van het nieuwbouwhuis staat in open verbinding met de eetkamer. Op het perceel stond oorspronkelijk een klein ouder huis, maar Lili en Rhys besloten dit te slopen en een huis te bouwen dat beter gesitueerd was en ruim twee keer zo groot. Ze hebben de ruwbouw uitbesteed, maar de afbouw zelf gedaan.
– Ik heb het geluk dat ik een handige man heb en dat onze beste vriend Tom de keuken heeft gebouwd. En we zijn geen grote problemen tegengekomen. Ik had wel wat twijfels bij het idee om midden in de ruimte te koken zonder hangende wasemkap, maar het bleek uiteindelijk de perfecte oplossing. Het is heerlijk om tijdens het koken om me heen te kunnen kijken en de kinderen in de gaten te kunnen houden.