© Foto: Birgitta Wolfgang Bjørnvad

Kerstsprookje met kronkelige hazelaartakken

Geïnspireerd door een uitvouwboek heeft Tina Casmose met hulp van stylist Malou Karberg haar eigen kerstsprookje gecreëerd, waarin alles afkomstig is uit het plantenrijk – van de kronkelige takken tot het overdadige eten.

Hoewel Tina Casmose in hartje Kopenhagen woont – en nauwelijks kerstverlichting nodig heeft omdat de straat- en kerstlampjes buiten en de verlichte Nikolaj Kirke waar ze op uitkijkt daar al voor zorgen – begint en eindigt haar kerst in de natuur.

  • Ik houd altijd al van een natuurlijke kerst, die anders dan anders is. Ik kwam een uitvouwboek tegen met een sprookje over een trol, en dat inspireerde me voor de kerstversiering van dit jaar. Ik ben dol op sprookjes en op het betoverende van op ontdekkingstocht gaan. Ik tekende wat ik in gedachten had, en Malou Karberg maakte daarvan precies de wereld die ik voor me zag, vertelt Tina, die halverwege de jaren 1990 bekendheid verwierf als modeontwerper en zich nu bezighoudt met holistische gezondheid, design en voeding.

In plaats van een traditionele kerstboom koos Malou voor twee opvallende kerststukken, die op de eettafel en het kookeiland staan. Ze zijn versierd met uitgeholde kokosnoten, die als natuurlijke kerst- ballen aan de takken hangen of op stokken zijn gezet bij wijze van paddenstoelen. De natuurlijke en de sprookjeswereld zijn met elkaar verweven in de hoge ruimte, en de texturen uit de natuur zorgen voor een warme, zachte kerstsfeer en creëren een stilistisch verhaal, waarin Tina en haar familie en vrienden op ontdekking kunnen gaan.

De enorme, kronkelige tak die de basis vormt van de extravagante kerstdecoratie (en die in het Deens ‘troldegren’, trollentak, heet), mag het hele jaar blijven staan. Hij staat zo mooi in het oude appartement en vormt een grillig tegenwicht tegen de moderne meubels, zoals de stoelen van het Italiaanse merk Loop, de zandstenen tafel van Fjord Interior en de salontafel van Norr11.

  • Als ontwerper probeerde ik mensen altijd tot bloei te laten komen. Mensen, kleding of kerstversiering, het gaat allemaal om iets diepers, om energie, en dat heeft Malou ook goed begrepen. We hebben ingrediënten uit de natuur genomen en daarmee een nieuwe wereld gecreëerd, precies zoals ik vroeger deed met een stuk stof. En nu doe ik het ook met eten, zodat umami smaken en het visuele versmelten. Dat is goed voor de ziel én voor de ogen, zegt Tina, die dingen nooit ziet als problemen die moeten worden opgelost, maar als mysteries die je kunt onderzoeken.
Ik houd altijd al van een natuurlijke kerst, die anders dan anders is. Ik kwam een uitvouwboek tegen met een sprookje over een trol , en dat me inspireerde voor de kerstversiering van dit jaar. — Tina Casmose

Ook dat hangt samen met haar spirituele levensfilosofie, waar ze zich mee bezighoudt sinds ze in 2007 ziek werd. In het kort gezegd heeft ze via meditatie en contact met boeddhistische monniken zichzelf op een dieper niveau leren kennen. En wat voorheen een intuïtieve manier van werken was, is nu een bewust voelen, ervaren en leven. Alles komt uit dezelfde bron en versmelt met elkaar. Ook nu ze een moeilijke tijd doormaakt.

  • Op oudejaarsavond 2021 overleed mijn man, met wie ik al 38 jaar samen was. Hij werd rond de kersttijd ziek, en dat drukt natuurlijk een stempel op mijn relatie met kerst, zegt Tina. Ze vertelt hoe de rouw voor haar de essentie van kerst versterkte: tijd, verbinding en contact met je familie.

  • Ik vind het heerlijk om met mijn twee kleinkinderen de natuur in te gaan. Verder drogen we meloen en mango om in chocolade te dopen. Dat is voor mij een van de hoogtepunten van kerst.

De tradities die ze doorgeeft aan de volgende generatie, komen voort uit de herinneringen aan kerst uit haar eigen jeugd. Maar Tina maakt geen traditionele Deense kerstgerechten, want ze eet vegan en heeft een kookboek gemaakt over plantaardige voeding.

  • Voor mij horen Oosterse specerijen en de geur van kardemom, kaneel, paprikapoeder, kruidnagel en vanille echt bij kerst. Dat zijn de geuren die ik me herinner uit mijn jeugd. Dus ook al eten we andere gerechten, met rode biet, dadels, noten en nog veel meer plant- aardige ingrediënten, de geuren en de sfeer zijn hetzelfde. Als je mijn huis binnenkomt, weet je meteen dat het kerst is.