
Zweedse prins ontwerpt grandioze suite voor Icehotel 365
Het Zweedse designduo Bernadotte & Kylberg ontwierp een indrukwekkende suite vol sculpturale ijsblokken en kleurrijke bloemen. Zie hier het excentrieke resultaat.
DoorDe suite die een eerbetoon brengt aan de Zweedse natuur
Jukkasjärvi in Zweden is de thuisbasis van het iconische Icehotel 365, dat vol staat met prachtige sculpturen gemaakt van massieve ijsblokken.
Dit jaar hebben Prins Carl Philip Bernadotte en zijn collega Oscar Kylberg een suite voor het hotel ontworpen, genaamd ‘A midsummer night’s dream’.
Een baanbrekend project
Bernadotte en Kylberg wilden een suite ontwerpen die zou aansluiten bij een van de belangrijkste tradities van Zweden, het midzomerfeest.
Voor de allereerste keer in de geschiedenis van het ijshotel gebruikte het ontwerpduo dus bloemen en planten om een uniek interieur en een alternatieve versie van midzomer te creëren.
Het duo wist de bloemen met behulp van ijs te bevriezen, waardoor ze hun unieke uiterlijk kunnen behouden en ook de koude wintermaanden kunnen opluisteren.
Voor Bernadotte en Kylberg is de natuur in Zweden een belangrijk deel van hun identiteit.
‘De Scandinavische natuur om ons heen, zoals bloemen en ijs, speelt een grote rol in onze culturele opvoeding en vormt wie wij in Scandinavië zijn.’